Osvětlení šatní tyče

Osvětlení šatní tyče

Také ráno poslepu hledáte ve skříni oblíbené kalhoty nebo tu krásnou červenou halenku? Nemůžete si rozsvítit, protože vaše drahá polovička ještě spí a vy stoprocentně víte, že váš oblíbený kousek tady někde musí být. Instalujte si do skříně LED pásky. A udělejte to důmyslně. Instalujte je do šatní tyče.

Instalovat LED pásky do skříně je nejen praktický způsob, jak zajistit, že na vaše oblečení uvidíte i uprostřed noci, ale jedná se také o velmi moderní způsob osvětlení.

LED pásky můžete instalovat do jednotlivých poliček a pomocí skříňového spínače zajistit, že se rozsvítí pokaždé, když otevřete dvířka. Celý návod si můžete přečíst zde.

Druhý a velmi moderní způsob je instalovat LED pásek přímo do šatní tyče. Nejprve budete potřebovat kruhový profil. Svým tvarem je přímo předurčen k tomu, abyste na něj zavěsili ramínka. Na spodní straně je drážka, do které jednoduše vložíte LED pásek požadované barvy a odstínu.

Pro osvětlení skříni je postačující pásek s nízkou (SQ3-300) až střední svítivostí (SQ3-600) v závislosti na výšce a hloubce polic.

Profil jednoduše upevníte do skříně pomocí bočního závěsu. Pokud je tyč delší, je lepší ji ještě ve středu uchytit středovým závěsem, aby nedocházelo k prohýbání tyče.

Rozsvícení LED pásku lze elegantně vyřešit pomocí čidel, která se při otevření skříně sepnou. Využít můžete klasický skříňový spínač nebo skříňový spínající se mávnutím.

Napájení čidel i pásků je 12 V. Vybrat si můžete ze široké škály.
Do jednoho zdroje můžete zapojit všechny LED pásky umístěné v policích i v šatní tyči.

U zdrojů obecně platí, že je nutné dodržet rezervu ve výkonu minimálně 20 %. Pro příklad:
Pásek SQ3-300 – 3 m vynásobíte výkonem pásku (4,8 W). Výsledkem je celková hodnota W na 3 m pásku, ke které přičtete 20 % rezervy.
3 m × 4,8 W = 14,4 W + 20 % = 17,3 W
Pro pásek SQ3-300 je tedy vhodný 20 W zdroj.

lVšechny články blogu T-LED.cz

1 komentář u „Osvětlení šatní tyče“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.