Vánoční LED osvětlení

Vyberte správně úsporné vánoční osvětlení

Vánoce jsou za dveřmi a je nejvyšší čas vytvořit útulnou domácí atmosféru. Letošním trendem je výzdoba z úsporného LED osvětlení. Protože má perfektní odolnost, používá se jak do exteriérů (zahrady, balkony, okna), tak do vnitřních prostor. Na trhu nalezneme nesčetné množství možností vánočního osvětlení, ať už jsou to řetězy, rampouchy, koule či krápníky.

Před Vánocemi se na nás valí reportáže o nevyhovujícím levném vánočním osvětlení. Nekvalitní žárovky lehce zkratují a stává se, že způsobí nebezpečný požár. V tomto článku se dočtete, jak vyřešit vánoční zdobení LED žárovkami a proč se vyplatí investovat do kvalitního osvětlení.

Levné osvětlení vás může přijít pěkně draho

Při výběru dekorace si porovnejte 3 základní vlastnosti – životnost, spotřebu energie a cenu.  Životnost nekvalitních světel je většinou v řádu jednotlivých let a spotřeba energie je až 5× vyšší oproti LED osvětlení.

LED žárovky jsou chytřejší a dlouhodobě levnější variantou. Nejenom že vám vydrží mnohem déle, ale také podstatně ušetříte na provozních nákladech. Kvalitní LEDky mají životnost až 50 000 hodin, což odpovídá například 24 letům svícení šest hodin denně. Takže budou svítit i poté, co vaše děti odejdou na vysokou. Podrobnější srovnání různých druhů žárovek a zářivek si přečtěte v samostatném článku.

Velkou výhodou použití LED svítidel jako vánoční dekorace je široká barevná škála. Vhodné jsou například RGB LED pásky, u nichž nastavíte jakoukoliv barvu světla nebo barevné efekty. Díky nim dodáte Vánocům tu správou atmosféru.

LED pásky je možné použít i do exteriérů, například k vánočnímu osvětlení teras. Podrobný návod, jak nainstalovat RGB LED pásky, si můžete přečíst zde. Pokud si nejste jisti vhodností pásků do jednotlivých prostředí, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám poradíme.

lVšechny články blogu T-LED.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.