Vyberte správně úsporné vánoční osvětlení

Vánoce jsou za dveřmi a je nejvyšší čas vytvořit útulnou domácí atmosféru. Letošním trendem je výzdoba z úsporného LED osvětlení. Protože má perfektní odolnost, používá se jak do exteriérů (zahrady, balkony, okna), tak do vnitřních prostor. Na trhu nalezneme nesčetné množství možností vánočního osvětlení, ať už jsou to řetězy, rampouchy, koule či krápníky apod.

 

Před Vánocemi se na nás valí reportáže o nevyhovujícím levném vánočním osvětlení. Nekvalitní žárovky lehce zkratují a stává se, že způsobí nebezpečný požár. V tomto článku se dočtete, jak vyřešit vánoční zdobení LED žárovkami a co získáte výběrem kvalitního osvětlení.

 

Levné osvětlení nás může přijít pěkně draho

Při výběru dekorace si porovnejte 3 její vlastnosti - životnost, spotřebu energie a cenu.  Životnost nekvalitních světel je většinou v řádu jednotlivých let, spotřeba energie je až 5x vyšší oproti LED osvětlení.

 

LED žárovky jsou chytřejší a dlouhodobě levnější variantou. Nejenom že vám vydrží mnohem déle, ale také podstatně ušetříte na provozních nákladech. Kvalitní LEDky mají životnost až 50.000 hodin, což odpovídá například 24 letům svícení šest hodin denně. Takže budou svítit i po tom, co vaše děti odejdou na vysokou.

 

Při porovnání celkových nákladů na osvětlení můžete využít srovnání různých druhů osvětlení, které naleznete po kliknutí zde.

 

Velkou výhodou při realizaci vánočního osvětlení pomocí LED svítidel je široká barevná škála, která lze využít. Vhodné jsou např. RGB LED pásky, které umožňují osvícení jakoukoliv barvou a také využití barevných efektů, díky nimž dodáte Vánocům tu pravou atmosféru.

 

Zmiňované LED pásky je možné využít např. k vánočnímu osvětlení teras. Podrobný návod, jak nainstalovat RGB LED pásky, si můžete přečíst po kliknutí zde. Pro vhodnost instalace dle prostředí nicméně doporučujeme nás vždy kontaktovat.